Benjamínci Chomutova vybojovali v Praze krásné první místo

Velice dobře obsazený turnaj na UMT v hale Braník na Praze 4. Junioři Chomutov se postupně utkali s Sokol Stodůlky, S.S. Ostrá, Dukla J. Město, Viktoria Plzeň, a SK Benešov. Turnaj měl výbornou úroveň, protože všechny zápasy byli hodně vyrovnané a o medailovém umístění rozhodli poslední dva zápasy.

Junioři Chomutov v úvodním zápase porazili po kolektivním výkonu Stodůlky 4:1, v druhém zápase po hodně bojovném a vyrovnaném zápase jsme zdolali houževnatého soupeře z SS Ostrá 3:1. Třetí zápase jsem porazili Duklu JM 4:0, kdy jsme předvedli výborný výkon a soupeře jsme vůbec k ničemu nepustili, hrálo se pouze na půlce soupeře, jednou slabinu měl tým v neproměňování šancí .  Čtvrtý zápas proti ligové Viktorii Plzni byl úrovní nejlepší, přestože jsme vstřelili první gól, zbytek zápasu byl v režii kluků z Plzně. Postupně jsme obdrželi čtyři branky a nedokázali jsme míč dostat ani do prázdné branky. Kluci a holky byli hodně zklamaný. V posledním zápase poráží SK Benešov 4:0 a čekáme na vyhodnocení. V posledním zápas v turnaji poráží nečekaně SS Ostrá Viktorii Plzeň 1:0 a u dětí a rodičů Chomutova propuká euforii z prvního místa. Smutnou a nedůstojnou kaňkou krásného turnaje bylo chování trenérů Zvole, kteří hráli přátelské utkání po našem turnaji a chovali se opravdu hrozně k všem účastníkům turnaje.  Po předání medailí a pohárů dochází na focení a oslavy dětí se přesouvají do místní restaurace, kde teče dětské šampaňské proudem.  Pak následuje po zásluze návštěva Mekáče při cestě domu.

Hodnocení trenéra D. Folwarczny : Velice dobře obsazený turnaj, krásné prostředí areálu Braník v Praze, výborné výkony všech mužstev na turnaji. Naše mužstvo hrálo výborně, všechny zápasy si děti užili, k vidění byli krásné individuální akce našich ratolestí. Naopak některé věci musíme v dalších tréninkách odbourat, zejména shlukování k míči a přesnější přihrávku a zakončení. Doufám, že tento malinkatý úspěch nakopne děti do další práce v trénincích.