Mezinárodní turnaj Jeremias Cup ovládli Junioři z Chomutova

Prvního května 2017 proběhlo na chomutovském fotbalovém stadiónu první ročník mezinárodního turnaje Jeremias Cup 2017. Turnaj byl určen pro věkovou kategorii mladších žáků, tedy pro ročník 2004-05. Turnaje se zúčastnili tři mužstva z Německa, čtyři ligová mužstva z České Republiky a domácí Junior Chomutov – celkem 105 hráčů. V úvodu turnaje proběhlo zahájení turnaje, kdy byl představen ředitel turnaje, zástupce hlavního sponzora Jeremias ČR, s.r.o., zástupci UKFS a domácího pořadatele.

Asi 200 diváků sledovalo zápasy ve skupině, které měly vynikající úroveň. Všechny zápasy byly hodně vyrovnané a padalo v nich spousta branek. K vidění bylo mnoho krásných individuálních akcí a pohledných herních kombinací.

Skupina A Skupina B
 
1. JUNIOR CV 7b. 5:1 1. MOSTECKÝ FK 6b. 8:1
2. VfB FORTUNA 5b. 1:0 2. FSV ZWICKAU 6b. 6:1
3. IFA CHEMNITZ 3b. 1:3 3. BANÍK SOKOLOV 6b. 3:2
4. FK TEPLICE ŽL. 1b. 1:4 4. FK TEPLICE MO. 0b. 0:13

 

Po základní části byla patnáctiminutová přestávka, vyřazovací část začala zápasy o 5-8. místo a následně semifinálové a finálové zápasy. Opět všechny zápasy byli hodně vyrovnané, vše bylo o proměnění jedné-dvou šancí. Do semifinále se probojovala mužstva Junior Chomutov a FSV Zwickau, semifinálovém zápase měl převahu domácí Junior Chomutov, který neproměnil spoustu šancí a porazil velice silný Zwickau 1:0 po výborném kolektivním výkonu, když jedinou branku vstřelil Martin Chýle. I druhé utkání semifinále bylo vynikající úrovně, utkala se mužstva Fortuna Chemnitz a Mostecký FK. Jedinou branku v závěru vstřelil Mostecký Aleš Musílek a poslal tím své mužstvo do finále. Do zápasu o 3-4. místo nastoupila dvě německá mužstva Fortuna vs. FSV Zwickau, hráči Fortuny měli větší vůli po vítězství i dostatek štěstí a po zásluze si vybojovali krásný pohár za třetí místo. Zklamání hráčů Zwickau bylo obrovské.

Ve finále se utkala mužstva Mostecký FK a domácí Junior. Přes herní převahu Mosteckých hráčů, šťastně v utkání zvítězí Junior Chomutov, autorem zlatého gólu byl Martin Chýle. Závěrečné vyhodnocení byl již třešničkou na dortu, organizátor turnaje M.Nezbeda společně s ředitelem Mgr.Vaitem, zástupcem statutárního města Ing. Štefanovem ocenili všechny účastníky. Nejlepším hráčem turnaje se stal hráč Mostu Lukáš Kočka, nejlepším střelcem Marco Lenz z mužstva FSV Zwickau, nejlepší brankářem domácí borec Radek Charvát.Pak došlo na ocenění nejlepších hráčů jednotlivých mužstev. A nakonec tři krásné poháry a medaile předány mužstvům Fortuna Chemnitz, Mostecký FK, a vítěznému mužstvu Junior Chomutov.

Součástí akce bylo i testování kopaček Nike, které připravil partner turnaje Top4Football. Návštěvníci si mohli kopačky zdarma vyzkoušet a také za velmi výhodnou cenu zakoupit.

 Hodnocení trenéra vítězů M.Špicar : Turnaj byl velice kvalitně obsazený a každý zápas měl vysokou úroveň. Na perfektním trávníku a před spoustou domácích fanoušků jsme se nejdříve hledali, ale s postupem turnaje se nám začala dařit naše obvyklá hra, ke které kluci přidali enormní nasazení a vůli domácí turnaj vyhrát. Skvělý výkon jsme podali zejména v semifinále proti FSV Zwickau. Ve finálovém zápase proti MFK jsme chvílemi tahali za kratší konec, ale nakonec jsme v zápase s vysoce kvalitním soupeřem byli šťastnější. Chtěl bych klukům moc poděkovat za odvedené výkony, protože vyhrát mezinárodní turnaj na domácí půdě a s tak kvalitním obsazením, je sen každého týmu.

odkaz na foto : http://pivot.rajce.idnes.cz/2017-5-1_Jeremias_cup_U13_Chomutov/

odkaz na video : https://vimeo.com/216310697