Prague Strahov Cup 2017 – 3.místo

V posledním mezinárodním turnaji sezóny se naši mladší žáci zúčastnili turnaje Prague Strahov Cup 2017. V  areálu TCM Strahov nás čekalo hned nemilé překvapení. K údivu všech byly základní skupiny sehrány na umělém povrchu, což nebylo ve 35 °C vůbec příjemné. V úvodním utkání turnajem jsme se utkali s netradičním soupeřem, americkou fotbalovou akademií US KMC Youth Soccer.  Soupeře jsme jasně přehráli a po zásluze zvítězili v nervózním úvodu turnaje 2:0. V dalším zápase nás čekal budoucí finalista turnaje, tým KKS Wlokniarsz 1925 Kalizs. Fyzicky vyspělé Poláky, kteří nám svým agresivním a za hranicí hrajícím stylem dělali velké problémy, jsme v druhém poločase zlomili a zvítězili 4:0 po krásných kombinacích v křídelních prostorách – výkon dne.  V dalším zápase jsme porazili rakouský tým 1.Sv Maria Anzbach 8:0. V Posledním utkání, poznamenaným velkou únavou z celého dne, jsme porazili německý tým Köpernicker SC 2:0 a zvítězili tak ve skupině „A“ o parník, se skóre 16:0 a 12cti body.

Ve finálovém dni jsme ihned v úvodu potkali budoucího vítěze turnaje, německé SC Lüdenscheid. V utkání jsme se dostali do vedení a celý poločas byli lepším týmem, ovšem po změně stran německý tým zapnul své motory a druhý poločas nás nepustil vůbec do hry. Utkání skončilo v náš nepoměr 1:2, smolným golem 2 minuty do konce. Tento gól se ukázal nakonec jako rozdílový a stál nás postup do finále.  V rozhodujícím zápase o postup do bojů o medaile, či cestu domů, jsme se utkali s dosud neporaženým rakouským týmem HAC Slovan Wien. V deštivém zápase jsme rakouský tým drtili od první minuty, zaskočený soupeř se zmohl pouze na dlouhé míče na své „rychlé útočné věže“ Celý zápas jsme byli jasně lepší, ale pálili jednu tutovku za druhou. Věděli jsme, že pouze vítězství nás posune dál a tak jsme neustále zvyšovali tlak, který vyvrcholil brankou 40 vteřin před koncem na 1:0. Kluci na sebe štěstím naskákali a infarktový zápas skončil našim zaslouženým a vydřeným vítězstvím.  V systému turnaje, kdy z 2. Místa ve skupině jsme šli rovnou do boje o bronz, porážíme po dalším výborném výkonu italský tým FC Appiano 4:0. Italové byli výborní na míči a ve hře jeden na jednoho a celou dobu se snažili o kombinační fotbal.  Proto je výsledek nesmírně cenný, stejně jako ocenění italskými fandy slovy „Bravo, Bravo“.

Hodnocení trenéra M. Špicar: turnaj byl psychicky a fyzicky velice náročný. Potkali jsme spoustu kvalitních soupeřů a dokázali si, že dokážeme porážet i kvalitní zahraniční týmy.  Velice mě zaujali hlavně Italové svojí skvělou technickou vybaveností. Kluky musím pochválit a složit poklonu, protože turnaj odjezdili a odmakali na 110%.  Ukázal se náš týmový duch, kdy jsme se po smolně prohraném zápase semkli jako nikdy dříve, povzbuzovali, motivovali a jako jeden člověk vyhráli rozhodující zápasy o umístění. Největší kaňkou jsou rozhodně hrací plochy, kdy sparťanský areál TCM Strahov disponuje zhruba 11cti hracími plochami, přesto se mezinárodní turnaj hraje ve 35 °C parnu na umělém povrchu s prodlevami okolo 140 minut mezi zápasy…..