Výsledkový servis z 5. ročníku Junior Cup – hra 1:1

V neděli 4.června 2017 se konal na stadionu Z. Vinohrady již 5. ročník fotbalového miniEURA dětí ve hře 1:1. Turnaje se zúčastnilo 42 dětí z Chomutova, Mostu, Kadaně a Litvínova, který byli rozděleny do tří kategorií: roč. 2010, 2011 a nejmenší kategorie 2012. Hrálo se na minihřištích 12 x 18 m, na malé Coerver branky, každý zápas trval čtyři minuty.  Všichni děti si zahráli ve skupinách min. pět utkání, nejšikovnější postoupili do vyřazovacích bojů. Fotbalově se turnaj velice povedl, protože k vidění bylo mnoho kliček, spousty radosti ze vstřelených gólů, ale občas i pláč z proher. Škoda nepřízně počasí, protože zápasy o medaile a poháry se hráli již za deště. Celkově v dvouhodinovém turnaji padlo 625 branek v 88 zápasech, což dělá nádherných 7 branek na zápas.

V kategorii 2010 nastoupilo celkově 19 dětí, hrálo se ve třech skupinách. Do čtvrtfinále postoupili hráči Jakub Jíra, Ondra Nezbeda a Radek Hernady z Junior Chomutov, Martin Hřeben a Tadeáš Branke z Litoměřic, Martin Štěpánek, Michal Kraus a Víťa Vávra z Mostu. Nejvíce sil měl ve vyřazovacích bojí domácí Kuba Jíra, když ve finále porazil Michala Krause 5:1. O třetí místo zvítězil Ondra Nezbeda, když porazil Martina Štěpánka v prodloužení 3:2.

V kategorii 2011 hrálo 18 dětí, rozdělených do tří skupin. Do čtvrtfinále postoupili domácí Jan Rosecký, Marek Bulušek, Radek Kučera a Matyáš Řimsa. Tři šikulové z Mostu Tomáš Lipert, Šimon Vorlíček a Ondřej Tampa. Osmičku nejlepší v kategorii uzavírá Tomáš Hora z Litoměřic. Nejšikovnější a nejvíce sil měl Šimon Vorlíček, který ve finále porazil domácího Radka Kučeru 4:2. O bronzový pohár bojovali na hřišti Ondra Tampa, který porazil Honzíka Roseckýho 4:3.

V poslední kategorii 2012 – nejmenších si špunti zahráli ve skupině a pak následoval boj o pohár a medaile. Celkovým vítězem se stal domácí hráč Junioru Adam Folwarczny , který ve finále porazil Kubíka Kochlöfla 3:2, v boji o třetí místo zvítězil Ondra Janek nad Mosteckým Tadeášem Víznerem 3:1.